BQ Championship 1-27-19


 

CHSAA BQ Championship

Armory

Sunday 1/27/19



       3000m                                                                                                    1000m 

Cinquemani           11:10.96  1st Place BQ Champion              Mansfield       3:12.49  3rd Place Medal

Olivieri                  11:55.51  2nd Place Medal                      Lagudis          3:38.03

Calisi                            13:34                                                                        Foe                     3:53.60


                                                                                   

        55m                                                 300m                                            HJ

Gonzalez       8.05   5th Place Medal       Gardner  52.77                  Salazer  4’4” 5th Place Medal

I. Slack         8.08                                  Remy     56.69                  I. Slack  4’2”

A. Slack        8.17                                  Jiang      56.91

Wong            8.31                                  Viola       57.86

Morris           8.31                                  Stabiner  59.91            

Andrada        8.87                                  Kossaris  60.96

Bernardo       9.13                                                                                    

VonWerne     9.19                                                            

Liu               9.38                                                            

Deck            9.60                                           

Ke                9.73                                                           



         55m HH                                                         4 x 400m  “A”                      4 x 400m  “B”

Palmer      9.88s, 9.84f 3rd Place Medal            Masse        68.53                Adjaye        74.07

 Kenny      10.21s, 10.27f 5th Place Medal          Palmeri      72.78                Mizhquiri     74.60

Vasiliadis           10.22                                      Morris         68.81               Deck           80.12

Mountantonakis  12.02                                     Gonzalez    69.55               VonWerne   73.71     

                                                                                4:39.69  4th Place                 5:02.52



                                

                                                                     

TJVarsity                                                           4 x 800m “A”

Vasiliadis  32’5”  1st Place City Champion           Lagudis      2:46.45

Palmeri     31’5”  4th Place Medal                    Duffy         2:43.67   

Duffy        28’0”  5th Place Medal                  Olivieri       2:45.44

                                                                  Mansfield    2:34.09     

                                                                                                        10:49.67 1st Place City Champion 

                                                                    

SP                                                                                                            4 x 800m “B”

Zovich          30’9½”   1st Place City Champion                    Calisi          3:05.48

Cooper         26’8½”   4th Place Medal                                Kenny             2:57.81

Joseph          23’11”                                                      Foe             3:07.56

Georgiou       23’2¾”                                                     Barnave      3:00.52           

Goolcharan    21’8¾”                                                                     12:11.38 

Cassamajor   20’3”                                       

Lovell           19’11”                                      


1500m 

Cinquemani    5:16.65   3rd Place Medal

Barnave           5:51.19  



       LJ                                             600m

 Vasiliadis      14’7½”  3rd  Place Medal        Duffy          1:51.13

 Gonzalez      14’7½”  4th  Place Medal        Smith           2:14.75

                                                                Schreiner      2:15.17




4 x 200m “A”                                 4 x 200 “B”                                       4 x 200 “C”

Wong              30.41                  Salazer                33.85               Cooper          32.12

A. Slack          30.62                  Goolcharan           37.50               Liu                37.11

I. Slack           29.53                  Gardner               32.53               Andrada        32.94

Georgiou         32.58                  Mountantonakis     31.75               Kossaris        38.22            

                                2:03.13                                           2:15.85                                2:20.40