Bob Baratta Invitational


Back to Home Page


Bob Barrata Invitational

Great Neck South Middle School

Saturday  3/26/2016   50 cool


Varsity 1500

Petrere                         6:02.9   (85.7  99.8  101.9  75.4)   (3:05.5 – 4:47.5)



Soph 1500 

Kanellopoulos             6:36.7  (87.5  105.9  114.8  88.5)  (3:13.4) 



Freshman  400m IH                                                              Soph 100m Dash

Kenny             82.8     1st Place Medal                                   Bavaro             16.3

Mari                 93.2     3rd Place Medal                                 Celentano        16.5

                                                                                                Chati               17.3

Varsity 100m Dash                                                    Soph 100m     HH                 

Guardado        16.6                                                     Smith   20.2

                                                                                   

          Varsity 800m Run                                                       Sophomore 800m                

 Okogeri           2:54.9              (83.4   91.3)                           Mendoza      3:06.1  4th Place Medal

Petrere             3:02.1              (86.1   95.9)                           Cronin          3:12.0

                                                                                                     Sang             3:24.4

Freshman 800m Run                                                            Varsity 200m Dash

Kassenienauth             3:16.2                                      Guardado        34.7

Sophomore 200m Dash                                             Freshman 200m Dash

Smith               27.4     1st Place Medal                       Kenny             32.0

Celentano        34.9                                                     Mari                 33.4

Bavaro             35.2                                                    

Chati               36.7

Varsity  2000m Steeple Chase

 Olivieri            8:46.0    3rd Place Medal      ( 90.5  103.4  111.1  113.3  107.6)  (3:13.9  3:44.5)  (6:58.4)

Freshman 2000m Steeple Chase

 Cinquemani     8:52.7  1st Place Medal        (89.1  103.4  111.1  115.6  112.5)   (3:12.5  3:47.8)  (7:00.3)