Science Olympiad
  • Moderator: Ms. May
2014-15 Category Assignments (as of Feb 3rd)
First Last COR Category 1 Category 2 Category 3 Category 4
Michael Chan 203 Protein Modeling9:30-10:20 Air Trajectory10:30-11:20 Its About Time1:30-2:20 Bungee Drop2:30-3:20
Isaiah Galarza 207 Protein Modeling9:30-10:20 Its About Time1:30-2:20 Scrambler11:30-12:20 Air Trajectory10:30-11:20
Matthew Sultana 217 Geological Mapping10:30-11:20 Scrambler11:30-12:20    
Yao Xu 218 Exper Des11:30-12:20 Fossils8:30-9:20    
Zetong Jia 308 Green Generation12:30-1:20 Compound Machines10:30-11:20 Forensics9:30-10:20  
Ching Pang 313 Entomology9:30-10:20 Green Generation12:30-1:20 Chem Lab1:30-2:20  
Brendan Zhang 318 Cell Biology2:30-3:20 Fossils8:30-9:20 Disease Detective12:30-1:20  
Andrew Bow 402 Bungee Drop2:30-3:20 Game On11:30-12:20    
Sebastian Gonzalez 407 Geological Mapping10:30-11:20 Invasive Species1:30-2:20 Exper Des11:30-12:20  
Sebastian Mendez 411 Cell Biology2:30-3:20 Disease Detective12:30-1:20 Bridge Building10:30-11:20  
Lily Ng 412 Entomology9:30-10:20 WriteIt/Do It11:30-12:20 Anat&Phys10:30-11:20  
Moses Xie 418 Compound Machines10:30-11:20 Forensics9:30-10:20 Game On11:30-12:20  
Elaina Longo 410 Chem Lab1:30-2:20 Exper Des11:30-12:20 Anat&Phys10:30-11:20  
Bryant Kim 409 Invasive Species1:30-2:20 WriteIt/Do It11:30-12:20 Bridge Building10:30-11:20  
Ariana Gopal 407 Cell Biology2:30-3:20 Disease Detective12:30-1:20 Protein Modeling9:30-10:20  
Matthew Lee 410 Compound Machines10:30-11:20 Game On11:30-12:20 Fossils8:30-9:20  
Sonia Persaud 413 Disease Detective12:30-1:20 Entomology9:30-10:20 Exper Des11:30-12:20  
Jordan Tomiye 117 Geological Mapping10:30-11:20 Bridge Building9:30-10:20    
Zhongrui Wang 318 Its About Time1:30-2:20 Chem Lab1:30-2:20  
Joshua Persad 113 Entomology9:30-10:20 WriteIt/Do It11:30-12:20 Fossils8:30-9:20  
George Galanis 307 Cell Biology2:30-3:20 Invasive Species1:30-2:20    
Sunwoo Lee 310 Compound Machines10:30-11:20 Exper Des11:30-12:20
 
Jeffrey Sun 316 Air Trajectory10:30-11:20 Exper Des11:30-12:20
 
      Geological Mapping10:30-11:20 Invasive Species1:30-2:20
 
Gary Tang 317 Chem Lab1:30-2:20 Game On11:30-12:20

Jialong Zhang 418 Protein Modeling9:30-10:20 Its About Time1:30-2:20

XiangHe Huang 108 Bungee Drop2:30-3:20 Bridge Building9:30-10:20
 
Jonathan Cen 103 Bungee Drop2:30-3:20 Write It/Do It11:30-12:20 Air Trajectory10:30-11:20